Рябицька Т.І., Бабкова В.М. ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Перейти вниз

Рябицька Т.І., Бабкова В.М. ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ Empty Рябицька Т.І., Бабкова В.М. ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Сообщение автор Admin в Чт Янв 17, 2019 11:57 am

Світовою спільнотою проблема загрози здоров’ю розглядається як сьома додаткова до шести раніш визначених загроз планетарного масштабу, вживаючи таке визначення, як антропологічна катастрофа.
В щорічній доповіді Президента, Верховної Ради, Кабінета Міністрів України про становище молоді в Україні вказується, що лише 20 відсотків дітей та молоді може бути віднесено до першої групи здоров’я, у 73,7% школярів спостерігається втома у процесі навчання, майже 80% учнів 9–11 класів у зв’язку з відхиленнями у стані здоров’я мають обмеження у виборі професій. Вищенаведені показники є вибірковими, адже в Україні не проводиться медичного моніторингу стану здоров’я населення.
За даними Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, кожний другий шестикласник спробував алкоголь уже в десять років, та понад 90% 15-ти, 17-річних мають досвід вживання алкоголю, 24% хлопців та 9% дівчат у віці 15-17-ти років принаймні раз вживали наркотики, 48% палили, а 11% курять щодня, 42% підлітків живуть статевим життям, 62-76% підлітків (залежно від віку і місця навчання) дивляться телевізор близько чотирьох годин на день. Отже, Україна в списку країн, де є проблеми дитячого пивного алкоголізму, широкого поширення інфекційних захворювань. Позитивним фактором за 2018 рік є зниження продажу тютюну, 19 відсотків респондентів вказали, що відмовилися від паління.
Проблема формування здорового способу життя актуальна і для українського суспільства, адже за тривалістю життя українці посідають 135 місце (серед 192 країн світу). Різниця між тривалістю життя чоловіків і жінок становить близько 15 років. Внаслідок цього явища Україна набула статусу «країни вдів» Результати національного опитування молоді 10-22 років вказують на відсутність у них навичок збереження здоров’я. При цьому українська молодь вважає свій спосіб життя здоровим: 26% респондентів вказали, що дотримуються повністю здорового способу життя, а 51% вважають, що дотримуються скоріше здорового, ніж нездорового. Кожен п’ятий серед опитаних (20%) не вважає свій спосіб життя здоровим. Збереження здоров’я дітей розглядається в суспільстві як справа державної ваги, як спільне завдання не тільки суспільства, а також і родини. Максимум зусиль стосовно формування здорового способу життя необхідно докласти батькам у період соціалізації дитини. Сучасні науковці вказують, що родинно-оздоровчі традиції виховують готовність до збереження і зміцнення власного фізичного і психічного здоров’я. Один із засновників руху за здоровий спосіб життя, академік М. Амосов, стверджував, що «здобути і зберегти здоров’я може лише сама людина».
Admin
Admin
Admin

Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Рябицька Т.І., Бабкова В.М. ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ Empty Re: Рябицька Т.І., Бабкова В.М. ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Сообщение автор Вячеслав Фурса в Вт Янв 22, 2019 11:20 am

Однозначно проблема є традиційно актуальною. І вирішувати її звичайно слід комплесно: батьки, школа, ЗМІ, але й спеціалізовані соціальні служби також, де є професійні психологи, соціальні педагоги, фахівці з соціальної роботи, які мають практичний досвід роботи з молоддю.

Вячеслав Фурса

Дата регистрации : 2017-05-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Права доступа к этому форуму: