Дереза О.О., Мовчан С.І., Дереза С.В. РОЗРАХУНКИ ТА ПРОЕКТУВАННЯ МЕХАНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

Перейти вниз

Дереза О.О., Мовчан С.І., Дереза С.В. РОЗРАХУНКИ ТА ПРОЕКТУВАННЯ МЕХАНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ  З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ Empty Дереза О.О., Мовчан С.І., Дереза С.В. РОЗРАХУНКИ ТА ПРОЕКТУВАННЯ МЕХАНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 12:14 pm

Уміння самостійно виконувати розрахунок розмірів, міцності окремих деталей і механізмів та цілих вузлів машин завжди буде корисним для фахівців машинобудівних спеціальностей. Вирішення означених задач і завдань носить прикладний інженерний характер (рис. 1).
Дереза О.О., Мовчан С.І., Дереза С.В. РОЗРАХУНКИ ТА ПРОЕКТУВАННЯ МЕХАНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ  З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ 1210
У наведеній схемі наочно показано, що перелік означених задач і завдань має широке коло, а їх вирішення потребує сучасних засобів з використанням персональних обчислювальних машин (ПОМ). При цьому основна проблема – визначитися з програмами, які здатні виконувати необхідні розрахунки.
Стрімкий стрибок у розвитку комп'ютерів як технічних пристроїв за останні роки зробив цю техніку достатньо доступною. Впровадження комп'ютерних технологій при проведенні інженерних розрахунків можна охарактеризувати як логічний і необхідний крок у розвитку сучасного інформаційного світу в цілому.
Розрахунки та проектування механічних передач можна виконувати різними способами. Пропонується розглянути принципи та методи сучасних комп’ютерних засобів для розрахунку механічних передач. Основні розрахунки, і тим паче, графічна частина проектування виконуються на комп’ютері за допомогою розрахункових та графічних програм.
Найбільш використовувані такі програми, як Компас, АРМ WinMashine, AutoCAD, Autodesk Inventor, DM-MONSTER, web-програмування (мова htML, css, iava script) MDesign, навіть MS Excel та інші.
Оформлення технічної документації відбувається з використанням: електронних бібліотек, баз даних і знань; графічних систем САПР. Складність у тому, що крім розрахунків необхідно виконання і графічної частини проекту. А не всі названі програми мають таку можливість.
Табличний процесор MS Excel (електронні таблиці) - одне з найбільш часто використовуваних додатків пакета MS Office, найпотужніший інструмент, що значно спрощує рутинну повсякденну роботу. Основне призначення MS Excel - вирішення практично будь-яких завдань розрахункового характеру, вхідні дані яких можна представити у вигляді таблиць. Застосування електронних таблиць спрощує роботу з даними та дозволяє отримувати результати без програмування розрахунків.
Для вирішення будь-якої конкретної прикладної задачі можна користуватися програмним засобом та Web-додатком index.html. У цих програмах рішення ви отримуєте миттєво після введення вихідних даних. Але значна частина прикладного програмного забезпечення розробляється індивідуально «з нуля» на основі стандартних програм для рішення вузьких завдань. Це досить складне завдання й займає багато часу для розробки програмного забезпечення.
При розрахунку і проектуванні будь-якої механічної передачі буде доцільним використання автоматизованої системи на базі програмного продукту КОМПАС, або інших подібних програм. Після розрахунків передач засобами програми КОМПАС-SHAFT 2D досить легко отримати робочі креслення та тривимірні моделі деталей (рис. 2).

Дереза О.О., Мовчан С.І., Дереза С.В. РОЗРАХУНКИ ТА ПРОЕКТУВАННЯ МЕХАНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ  З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ 1310
Також значну увагу приділяють системі APM WinMachine – системі автоматизованого розрахунку і проектування механічного обладнання і конструкцій. Наявні в системі APM WinMachine розрахункові інструменти дозволяють вирішувати широке коло прикладних задач: розраховувати механічне обладнання та його елементи з використанням інженерних методик; проводити аналіз напружено-деформованого стану з використанням методу кінцевих елементів, тривимірних об'єктів будь-якої складності при довільному закріпленні, статичному або динамічному навантаженні; створювати конструкторську документацію відповідно до ЄСКД.
Іще один спосіб – розрахунок передач он-лайн. Не має потреби скачувати або розробляти програму, можна отримати рішення на сайті для відповідного розрахунку.
Отже, розрахунки деталей машин, їх з’єднань, механічних передач, вузлів та механізмів доцільно проводити з використанням комп’ютерних програм, адже рішення ви отримуєте миттєво після введення та редагування вихідних даних. Порівнявши можливості вищеназваних програм для розрахунків і проектування механічних передач, можна зробити висновок, що вибір тієї чи іншої комп’ютерної програми залежить від конкретної задачі на проектування.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

Посмотреть профиль http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения