Шейгас І.М. ОЦІНКА СУЧАСНОГО СТАНУ ПОПУЛЯЦІЇ ALCES ALCES В УКРАЇНІ. НЕОБХІДНІСТЬ КОНСЕНСУСУ

Перейти вниз

Шейгас І.М. ОЦІНКА СУЧАСНОГО СТАНУ ПОПУЛЯЦІЇ ALCES ALCES  В УКРАЇНІ. НЕОБХІДНІСТЬ КОНСЕНСУСУ Empty Шейгас І.М. ОЦІНКА СУЧАСНОГО СТАНУ ПОПУЛЯЦІЇ ALCES ALCES В УКРАЇНІ. НЕОБХІДНІСТЬ КОНСЕНСУСУ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 12:07 pm

Згідно сучасного законодавства України, мисливські тварини, як природний ресурс загальнодержавного значення, підлягають веденню моніторингу та державного кадастру. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання, у межах своїх повноважень, контролює ведення щорічної стандартної статистичної звітності №2-ТП (мисливство) кожним мисливським господарством країни (незалежно від форми власності). У розділі ІІІ цієї звітності надається наступна інформація про стан популяцій: вид мисливської тварини; загальна кількість; розселено; відловлено для переселення; добуто (відстріляно), в т.ч. незаконно; виявлено загиблими з різних причин. Тобто, фіксується лише загальна чисельність виду тварини.
Лось європейський (Alces Alces), найкрупніший представник вітчизняних Оленів (Cervidae), 19.12.2017 року змінив свій статус. Як вразливий вид, згідно рішення Нацкомісії (протокол № 2 від 09.10.2017 р.), він змінив свій статус та категорію у кадастровому переліку видів фауни країни у зв’язку із занесенням його на сторінки вітчизняної Червоної книги (ЧКУ). Мінюст України 28.12.2017 р. за № 1573/3144 зареєстрував Наказ Мінприроди від 19.12. 2017 р. за № 481 про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до ЧКУ. Лось став "червонокнижним". Згодом, 27 листопада 2018 року, згідно повідомлення прес-служби, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії Мінприроди по вжиттю заходів щодо заборони полювання на лося, а також визнав протиправним та нечинним Наказ даного Міністерства «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)».
Майже рік популяція лося знаходилася (і продовжує знаходитись) у небезпечному стані міжвідомчої протидії, що ніяким чином не йде на користь «рогатим». Численні зареєстровані та таємні випадки браконьєрства, протести мисливської та екологічної громадськості призводять до напруження «лосевої» проблеми. Виконання пробного авіаційного обліку на легкому гелікоптері "Robinson R-44" 21-22.03.2018 року (за наявності снігового покриву) у найбільш «ресурсній» Житомирській області – біля 30% чисельності лося, дозволило зробити висновок: консенсус можливий. Але система моніторингу ресурсу може запрацювати за умови співпраці представників: мисливської громадськості, спеціально уповноваженого центрального та територіальних органів виконавчої влади з питань мисливського господарства, полювання та охорони навколишнього природного середовища, а також Академії Наук України. Лише так.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

Посмотреть профиль http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения