Водолазький Д.Є. ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ВОДИ НА ЗАРЯД ЯДЕР КЛІТИН БУКАЛЬНОГО ЕПІТЕЛІЮ

Перейти вниз

Водолазький Д.Є. ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ВОДИ НА ЗАРЯД ЯДЕР КЛІТИН БУКАЛЬНОГО ЕПІТЕЛІЮ Empty Водолазький Д.Є. ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ВОДИ НА ЗАРЯД ЯДЕР КЛІТИН БУКАЛЬНОГО ЕПІТЕЛІЮ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 10:19 am

За літературними даними, вода з низьким окисно-відновним потенціалом ефективно нейтралізує так звані «вільні радикали», котрі окиснюють молекули живих організмів. А як відомо, найбільш електронегативними молекулами в організмі є молекули ДНК (котрі через свій низький заряд найсильніше притягують молекули «вільних радикалів»), локалізовані у ядрі клітини. Тому ми вирішили перевірити антиоксидантну здатність води з низьким окисно-відновним потенціалом шляхом дослідження електрофоретичної рухомості ядер клітин букального епітелію (за методикою В. Г. Шахбазова). На нашу думку, якщо вода з низьким окисно-відновним потенціалом дійсно має антиоксидантні властивості, то відсоток рухомих клітин букального епітелію зросте в порівнянні з контролем (водогінною водою) внаслідок відновлення негативного заряду окиснених ядер клітин.
Матеріали та методи досліджень. Воду з від’ємним окисно-відновним потенціалом отримували шляхом барботування водопровідної води воднем. Клітини букального епітелію людини отримували методом зіскобу паличкою зі слизової оболонки щоки. Електрофорез клітин здійснювали у електрофоретичній камері, підключеній до джерела постійного струму (трьох послідовно з’єднаних 9-вольтових батарейок, які дають сумарну напругу величиною 27 В). Зміну полярності струму здійснювали за допомогою 3-контактного перемикача струму.
Відсоток рухомих клітин розраховували шляхом мікроскопії великих скупчень клітин в одному полі зору під час перемикання полярності струму та підрахунку кількості рухомих ядер серед нерухомих.
В результаті проведених досліджень встановлено , що при змочуванні клітин у водогінній воді з ОВП + 435,7 мВ рухались лише 15,38% ядер. При змочуванні клітин епітелію у водневій воді (у якої ОВП становив - 197,3 мВ) відсоток рухомих ядер не змінився і становив все ті ж 15,38%.
Отже, воднева вода (з низьким ОВП) жодним чином не вплинула на рухомість ядер букального епітелію людини. Механізм впливу води з низьким окисно-відновним потенціалом не пов’язаний зі зміною заряду ядра. Вочевидь, захист клітини від «вільних радикалів» відбувається не шляхом відновлення заряду пошкоджених молекул ДНК, а шляхом знешкодження (відновлення) цих сполук у міжклітинній рідині чи гіалоплазмі клітини (задовго до контакту «вільних радикалів» із молекулами ДНК).
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

Посмотреть профиль http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения