Антіпов Д.В., Федюшко М.П. ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ТА РОЗВИТОК БІОРІЗНОМАНІТТЯ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРО-БЕРДЯНСЬКОГО ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Перейти вниз

Антіпов Д.В., Федюшко М.П. ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ТА РОЗВИТОК БІОРІЗНОМАНІТТЯ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРО-БЕРДЯНСЬКОГО ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА Empty Антіпов Д.В., Федюшко М.П. ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ТА РОЗВИТОК БІОРІЗНОМАНІТТЯ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРО-БЕРДЯНСЬКОГО ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 10:09 am

Біологічне різноманіття України охороняється як національне надбання. Збереження та невиснажливе використання біорізноманіття є невід’ємною умовою сталого розвитку держави та одним із пріоритетних напрямів екологічної політики. Збереження біорізноманіття на видовому рівні означає збереження окремих видів у природних умовах їх існування.
Основними засобами для збереження біорізноманіття на популяційно-видовому рівні є: підтримка природного стану популяцій, попередження розповсюдження хвороб, шкідників і паразитів серед видів природної флори та фауни; збереження внутрішньо - популяційного генетичного різноманіття природних популяцій, у тому числі збереження та відтворення генофонду; збереження мисливських тварин і природних рослинних ресурсів або відновлення чисельності та ареалів природних популяцій; збереження видів рослин, грибів і тварин, у тому числі занесених до Червоної книги України та міжнародних переліків рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення.
Головні загрози біорізноманіттю пов’язані сьогодні з діяльністю людини. Вони полягають у знищенні природних середовищ існування тварин і місць зростання рослин, їх фрагментації та деградації (включаючи забруднення), у глобальній зміні клімату, екологічно-незбалансованій експлуатації видів людиною, поширенні чужорідних видів, розповсюдженні хвороб, тощо.
Старо-Бердянське лісництво являє собою штучно створений ліс, тому його відносять до антропогенних лісокультурних ландшафтів. Масивний Старо-Бердянський ліс є зеленим оазисом серед посушливого приазовського степу. Антропогенний за походженням, він не став ізольованим від навколишнього середовища, а відразу після закладки вступив в тісний взаємообмін речовиною і енергією з суміжними натуральними комплексами. По його межі відбувається природне співіснування і взаємодія лісу зі степом, водними об’єктами.
Лісництво має статус заказника загальнодержавного значення з 28 жовтня 1974 року. Старо-Бердянське лісництво входить до складу територіальних рекреаційних лісокультурних систем Північно-Західного Приазов’я, які є резервом для розвитку рекреаційної діяльності у степовій зоні України. Лісові біогеоценози з їх екологічними властивостями складають основу для формування і розвитку біорізноманіття лісівництва. Визначення екологічного стану лісових територій має важливе значення для оптимізації та ефективного використання території та розвитку біорізноманіття.
Основними породами дерев Старо-Бердянського лісництва є: гледичія звичайна, дуб звичайний, акація біла. Крім того, налічуються культури сосни звичайної та кримської, в невеликій кількості американський польовий клен та клен гостролистий, береза, а також деякі інші породи: ялівець віргінський, спірея середня. У домішці зростають в’яз граболистий, черемшина вірджинська, софора японська, маклюра жовтогаряча, троянда індійська, бархат амурський, форзиція, айлант, акація плакуча, а також 14 різновидів верби. Із кущів - жовта акація, скумпія, клен татарський, на галявинах - терен.
Серед лісових насаджень лісництва переважають посадки 2-го та 3-го класів бонітету. У заплавах річок домінують насадження 1-го класу бонітету. Більша частина насаджень має повноту 0,7 – 0,8. Площа насаджень з повнотою 0,5 незначна. За типами екологічної структури у Старо-Бердянському лісі переважають насадження тіньової та напівтіньової структури. Частина насаджень освітленої структури займає незначну площу.
Санітарний стан лісів лісництва в даний час слід вважати задовільним, про що свідчить об’єм сухостійного та пошкодженого лісу. В минулому ревізійному періоді спалахів масового розмноження шкідників лісу не спостерігалося.
З хвороб лісу найбільше поширення мало всихання стовбурів листяних порід. З метою покращення санітарного стану в цих насадженнях запроектовані господарські заходи. З лісозахисних робіт лісовпорядкуванням проектується щорічне поточне лісопатологічне обстеження на площі 1604,4 га, ґрунтові розкопки на зараження личинками пластинчастовусих та наземні винищувальні засоби боротьби зі шкідниками та хворобами лісу за необхідністю.
З тварин тут мешкають лосі, сарни, вивірки, куниці, борсуки, кабани, зайці, лисиці. З птахів – сова вухата, омелюхи, снігурі, королик жовтоголовий - найменший птах нашої країни. Проте тепер чимало птахів тут уже не трапляються: сова, кібчик, сокіл-балабан, канюк звичайний, орел степовий, лунь степовий. Це результат екологічної кризи.
На території Старо-Бердянського лісництва заборонено мисливство, тож можна сміливо казати, що стан фауни є задовільній. Заборона мисливства дала підстави вільно розвиватись і розмножуватись тваринам, збагачувати біорізноманіття лісництва.
Аналіз діяльності господарства за попередні роки показав, що його працівники доклали значних зусиль для поліпшення та підтримання сучасного стану лісівництва. Про це свідчать заходи, направлені на збагачення фауни та флори, покращання умов існування тварин завдяки впровадженню цілого комплексу бiотехнiчних заходів, охорони угідь, санітарних рубок, тощо.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

Посмотреть профиль http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения