Стрюченко А.О., Пономаренко В.І. КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ПРИ ЛІКУВАННІ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ МЕТОДАМИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Перейти вниз

Стрюченко А.О., Пономаренко В.І. КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ПРИ ЛІКУВАННІ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ МЕТОДАМИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ Empty Стрюченко А.О., Пономаренко В.І. КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ПРИ ЛІКУВАННІ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ МЕТОДАМИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 10:00 am

Захворювання бронхо-легеневої системи є однією з найбільш важливих проблем у сучасній світовій медицині. Розповсюдженість бронхіальної астми (БА) зростає у всьому світі. В Україні за останні 10 років рівень захворюваності на БА виріс у 3 рази. Причому збільшується питома вага важких форм (зокрема серед осіб молодого віку), більша частина хворих негайно госпіталізуються до стаціонарів. Із цим пов’язана висока інвалідність і летальність хворих на БА.
Незважаючи на те, що медикаментозна базисна терапія згідно з Міжнародним та Національним консенсусами чітко регламентована, багато питань, пов’язаних з профілактикою, реабілітацією та оздоровленням пацієнтів із БА, залишаються недостатньо вивченими. Надто важливою проблемою, що вимагає до себе пильної уваги, є розроблення адекватних методів відновлювального лікування з використанням природних і реформованих фізичних факторів з урахуванням синдромно-патогенетичних принципів на основі загальнометодологічного підходу до реабілітації.
Для виконання експерименту ми підібрали пацієнтів з відповідним захворюванням (20 чоловіків віком 25-30 років), продумали організацію та зміст дослідження, розробили комплексні програми реабілітації та програму її впровадження, підібрали методи дослідження для визначення функціональних показників роботи органів.
По завершенні реабілітації у всіх випадках зникли денні напади ядухи. Також пацієнтів зовсім не турбувала задишка, не було обмежень фізичної денної активності.
Запропонована нами програма фізичної реабілітації при бронхіальній астмі зміцнює дихальну мускулатуру, збільшує рухливість грудної клітки і діафрагми, сприяє нормалізації показників функції зовнішнього дихання, зменшенню задишки, кашлю, частоти нападів, кращому відходженню мокротиння, є потужним психотерапевтичним фактором.
Аналіз отриманих даних показав, що комплексна програма реабілітації гармонійно впливає на роботу гемодинаміки: так СОК після реабілітації зріс на 20-22 %, ХОК – на 40-42 %. Показники КЕК знизилися на 2-3 %, ІР – на 12-15 %. Під дією методів фізичної реабілітації стресостійкість системи кровообігу значно покращилася. У клієнтів до реабілітації були завищені показники симпатичного відділу вегетативної нервової системи, а парасимпатичного дещо знижені. Після виконання комплексної програми реабілітації тонус обох систем нормалізувався, а значить організм пацієнтів став більш адаптованим до зміни умов довкілля.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения