Сокур Г.Ю., Пономаренко В.І. КЛІНІКО-ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ

Перейти вниз

Сокур Г.Ю., Пономаренко В.І. КЛІНІКО-ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ Empty Сокур Г.Ю., Пономаренко В.І. КЛІНІКО-ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:59 am

За даними численних епідеміологічних і соціологічних досліджень гіпертонічна хвороба (ГХ) є найбільш розповсюдженим хронічним захворюванням, яке спричинює високий рівень інвалідизації (1/3 причин непрацездатності) та смертності (1/2 всіх випадків) населення від серцево-судинних захворювань. За даними ВООЗ, підвищений артеріальний тиск (АТ) відзначається приблизно в 15-30% дорослого населення планети. До країн із дуже високою розповсюдженістю артеріальної гіпертензії (АГ) відносять й Україну: за даними статистичного аналізу МОЗ України, понад 10 млн. дороcлого населення країни потерпає від цього захворювання.
Профілактика та лікування цієї недуги передбачає вирішення наступних завдань: пропаганда здорового стилю (способу) життя; зміцнення первинної ланки охорони здоров’я кадрами і ресурсами, необхідними для здійснення медико-санітарної освіти населення, виявлення хворих на АГ, профілактики АГ та її ускладнень; створення стандартів діагностики і лікування на підставі наукових даних, забезпечення ефективної діагностичної, лікувальної, реабілітаційної допомоги хворим на АГ та її ускладнення; забезпечення населення тонометрами і ефективними антигіпертензивними ліками. Ми в своїй роботі зробили акцент саме на методи фізичної реабілітації.
Вивчення різних параметрів роботи серцево-судинної системи показало, що клієнтки у ході реабілітації покращили функціонування цієї системи. На це вказує зменшення кров’яного тиску в судинах: АТс – на 25-30 %, АТд – на 25-37 %, АТп – 29-30 %. СОК збільшився на 40 %, у кінці реабілітації, ХОК – на 60-65 %. Величини КЕК зменшилися на 10-11 %, індекс Робінсона – на 32-43 %. Потужність лівого шлуночка зросла на 30-33 %, об’єм серця – на 9-10 %. Завдяки цим змінам пацієнтки з низького рівня здоров’я піднялися до середнього. Окружність талії зменшилась на 2-3 %, окружність стегон – на 4-5 %, відношення цих показників – на 2-3 %. Дихальний об’єм збільшився за рахунок не ЧД, а глибини; покращується тонус непосмугованої м’язової тканини судин; міокард серця стає більш міцним. В цілому кардіо-респіраторна система стає більш стійкою до гіпоксії. Стресостійкість у пацієнток до реабілітації була низькою, після – підвищилася на 20-25 %, а це вказує на те, що клієнтки стали краще переносити дію зовнішніх та внутрішніх факторів, покращилося самопочуття та якість життя (аналіз анкетування). Все це вказує на те, що засоби фізичної реабілітації є потужним інструментом профілактики та власне боротьби з АГ.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения