Мазіна Н.В., Гераскіна Л.Р. ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДОВИХ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ОБСТРУКТИВНІЙ ХВОРОБІ ЛЕГЕНЬ

Перейти вниз

Мазіна Н.В., Гераскіна Л.Р. ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДОВИХ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ОБСТРУКТИВНІЙ ХВОРОБІ ЛЕГЕНЬ Empty Мазіна Н.В., Гераскіна Л.Р. ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДОВИХ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ОБСТРУКТИВНІЙ ХВОРОБІ ЛЕГЕНЬ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:51 am

Хронічна обструктивна хвороба легень (далі за текстом – ХОХЛ) залишається однією з найбільших проблем охорони здоров'я на сьогоднішній день. В медико-соціальному та економічному плані вона є однією з основних причин захворюваності та смертності в усьому світі. Люди страждають від цього захворювання роками і передчасно вмирають від нього або від його ускладнень. У всьому світі спостерігається прискорене зростання ХОХЛ внаслідок тривалого впливу факторів ризику і старіння населення.
На ХОХЛ страждає від 8 до 22 % дорослих у віці 40 років і більше. ХОХЛ на сьогодні є проблемою, що має тенденцію до стрімкого зростання у всьому світі, тривало перебігає латентно й діагностується несвоєчасно, займає 70–80 % у структурі неспецифічних хвороб легень, останнім часом її називають хворобою-вбивцею XXI ст. За останнє десятиріччя показник захворюваності на ХОХЛ у світі збільшився на 25 % у чоловіків та на 69 % – у жінок. Серед хронічних неспецифічних запальних захворювань легень смертність від ХОХЛ складає понад 80 %.
Упроваджена в щоденне лікування хворих фізична терапія дає змогу зменшити прояви хвороби, оптимізувати функціональний статус хворого та знизити вартість лікування за рахунок стабілізації або зменшення системних проявів хвороби.
Для експерименту було відібрано 20 осіб, які страждають на ХОХЛ зі стабільним перебігом, віком від 50 до 60 років. Було сформовано дві групи: І групу склали 10 осіб, які проходили під час експерименту комплекс ЛФК, курс ароматерапії та електрофорезу з еуфіліном; ІІ групу склали 20 осіб, які проходили під час експерименту курс масажу, УВЧ-терапії та аеротерапії.
Можна впевнено стверджувати, що методи фізичної терапії позитивно впливають на стан здоров’я чоловіків з ХОХЛ зі стабільним перебігом: у пацієнтів першої експериментальної групи затримка видиху збільшилася на 4-5%, у пацієнтів другої експериментальної групи на 10-12%. Затримка видиху теж змінилася – збільшилася в першій експериментальній групі на 10-11%, у другій – на 12-16%. Також змінилися показники проби Розенталя: у чоловіків першої групи дані параметри збільшилися на 27-28%, у другої – на 30-32%.
Фізична терапія також позитивно впливає на функціонування серцево-судинної системи пацієнтів з ХОХЛ зі стабільним перебігом, бо СОК збільшився у ході експерименту на 17-20%, ХОК – на 34-48%, ІР – знизився на 23-25%. Ці зміни у роботі ССС дозволили клієнтам за станом здоров’я піднятися з нижче середнього рівня до середнього.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения