Купрєєнко М.В. ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ОРГАНІЗМУ ОСІБ ЗРІЛОГО ВІКУ ЗІ СКОЛІОЗОМ РІЗНОГО СТУПЕНЯ ВИРАЗНОСТІ

Перейти вниз

Купрєєнко М.В. ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ОРГАНІЗМУ ОСІБ ЗРІЛОГО ВІКУ ЗІ СКОЛІОЗОМ РІЗНОГО СТУПЕНЯ ВИРАЗНОСТІ Empty Купрєєнко М.В. ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ОРГАНІЗМУ ОСІБ ЗРІЛОГО ВІКУ ЗІ СКОЛІОЗОМ РІЗНОГО СТУПЕНЯ ВИРАЗНОСТІ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:49 am

Сколіоз це захворювання, що погіршує якість життя дорослої людини, порушує її працездатність та є провокуючим та патогенеруючим чинником різних захворювань внутрішніх органів. Збільшення тривалості життя сучасної людини та її активного способу життя привело до збільшення кількості людей літнього та похилого віку, які страждають на названий вид патології та потребують лікування і реабілітації.
Для особливостей дорослих пацієнтів зі сколіозом характерні: біль та дискомфорт у ділянці спини та нижніх кінцівок; сколіотична деформація не має прогресуючого характеру течії у зв’язку з припиненням росту хребта у дорослої людини; сформовані компенсаторні сколіотичні дуги викривлення вище та нижче дуги істинного сколіозу, тобто хребет має два або три викривлення; сколіотична деформація супроводжується додатковими патологічними процесами у хребті та у інших біосистемах організму людини.
При сколіозі відзначається асиметрія тонусу м’язів (м’яз-випрямляч хребта і глибокі задні паравертебральні м’язи: напівостистий м’яз, багатороздільні м’язи, м’язи-ротатори) з увігнутої і опуклої сторін викривлення, що призводить до лімітування гнучкості хребта та змінам рухів. При оцінці рухів в сагітальній площини у 45 пацієнтів (67,1%) спостерігалося обмеження при нахилах вперед, і у 38 (56,7%) ‒ назад; у фронтальній площині амплітуда рухів залежала від локалізації і ступеня сколіозу і його рівня, виразності симптомів натягу. Рухи в бік були різко обмежені у 42 (62,7%) пацієнтів. Ротація була обмежена практично у всіх пацієнтів ‒ 65 (97,0%) спостережень, з них у 18 (26,8%) вона практично була відсутня.
У результаті змін просторової орієнтації хребетного стовпа, стану його м’язів та сполучних тканин, при сколіозі виникають порушення грудної і черевної порожнин. Структурні зміни хребта і грудної клітки ведуть до змін бронхо-легеневої системи, серця і великих судин (аорти, легеневої артерії). Функціонування дихальної системи і ССС у пацієнтів, хворих на сколіоз, стає менш економним, пацієнти практично не адаптовані до фізичних навантажень, мають низьку ступінь пристосування до соціальних умов життя й, відповідно, це не надає їм можливості відчувати себе повністю пристосованими до зовнішніх умов і почуватися впевненими в собі.
Суттєвих негативних змін зазнають також органи черевної порожнини, а саме системи травлення, сечовидільної та статевої систем.
Враховуючи наявність вищезазначених змін нагальну потребу складає необхідність застосування превентивних та лікувальних корекційно-відновлювальних заходів, де обов’язковою умовою має бути вираховування індивідуального профілю окремо взятого пацієнта.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения