Корнєва О.В., Гераскіна Л.Р. ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ КОМПЛЕКСНІЙ ЕРГОТЕРАПІЇ ПІСЛЯ НЕУСКЛАДНЕНИХ КОМПРЕСІЙНИХ ПЕРЕЛОМІВ ХРЕБТА

Перейти вниз

Корнєва О.В., Гераскіна Л.Р. ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ КОМПЛЕКСНІЙ ЕРГОТЕРАПІЇ ПІСЛЯ НЕУСКЛАДНЕНИХ КОМПРЕСІЙНИХ ПЕРЕЛОМІВ ХРЕБТА Empty Корнєва О.В., Гераскіна Л.Р. ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ КОМПЛЕКСНІЙ ЕРГОТЕРАПІЇ ПІСЛЯ НЕУСКЛАДНЕНИХ КОМПРЕСІЙНИХ ПЕРЕЛОМІВ ХРЕБТА

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:47 am

Пошкодження хребта відносяться до числа найбільш важких травм. Значна кількість травмованих - молоді люди. 20-40% закритих ушкоджень хребта ускладнюються пошкодженням спинного мозку різного ступеня тяжкості. Зберігається значний відсоток незадовільних результатом лікування. Інвалідність при ускладнених пошкодженнях хребта становить 95%. Незадовільні результати лікування цих потерпілих спонукають до вдосконалення існуючих та пошуку більш ефективних нових методів лікування.
Світова практика свідчить про те, що в лікуванні хворих все більшу роль відіграють методи, якi сприяють швидкiй фізичнiй реабілітації організму. Pеабілітаційні заходи спрямовані на поліпшення стану працездатності, попередження післяопераційних ускладнень.
Лікувальний вплив методів ерготерапії на організм хворого при переломах хребта відбувається через нервово-рефлекторнo-гуморальний механізм. Існує чотири механізми лікувальної дії фізичних вправ: тонізуючий механізм, трофічний механізм, компенсаторний механізм, нормалізуючий механізм. Лікувальна фізкультура при ускладнених пошкодженнях хребта чинить вплив на весь комплекс рухових, чутливих, трофічних порушень, змін функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем. Особливу увагу приділяють пасивним рухам, що знижують рефлекторнy збудливість і стимулюють діяльність відповідних нервових центрів. У процесі репаративної регенерації при таких переломах відбувається вторинне зміщення частини тіла хребця, збільшення його клиновиднoї деформації.
Невід’ємною чистиною при реабілітації є також масаж, самомасаж, фізіотерапія, бальнеотерапія та дієтотерапія.
Виконання комплексної програми ерготерапії дозволило клієнтам покращити результати роботи опорно-рухового апарату: згинання та розгинання хребта збільшилося на 29%, бокові нахили – на 31%, повороти – на 32%. Під дією методів ерготерапії поступово стабілізувалася робота кардіо-респіраторної системи, індекс Робінсона у чоловіків зменшився на 20-25%, у жінок на 14-15%; Т вдиху зріс на 17-20% у чоловіків, у жінок – на 21-22%; Т видиху – на 20-23% у чоловіків та 21-24% у жінок, проба Розенталя – на 20-25% у чоловіків, на 14-15% у жінок. Під дією методів ерготерапії стабілізувалася робота вегетативної нервової системи, а саме знизився тонус симпатичної та підвищилася збудливість парасимпатичної систем завдяки чому працездатність клієнтів піднялася до середньо-низького рівня.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения