Караковська Н.Є., Сердюк Л.А. ОСОБЛИВОСТІ МЕТОДІВ ЕРГОТЕРАПІЇ ПРИ КОКСАРТРОЗІ КУЛЬШОВОГО СУГЛОБУ

Перейти вниз

Караковська Н.Є., Сердюк Л.А. ОСОБЛИВОСТІ МЕТОДІВ ЕРГОТЕРАПІЇ  ПРИ  КОКСАРТРОЗІ КУЛЬШОВОГО СУГЛОБУ Empty Караковська Н.Є., Сердюк Л.А. ОСОБЛИВОСТІ МЕТОДІВ ЕРГОТЕРАПІЇ ПРИ КОКСАРТРОЗІ КУЛЬШОВОГО СУГЛОБУ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:46 am

Кульшовий суглоб (КС) зв’язує нижні кінцівки та хребет, приймає на себе статичні та динамічні навантаження, а при розвитку патології в суглобі виникають порушення в усьому опорно-руховому апараті.
Коксартроз кульшового суглоба (ККС) – хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами у суглобі і становить від 3 до 5% серед ортопедичної патології. В результаті руйнування хрящової тканини, порушення живлення, зміни складу внутрішньо-суглобової рідини, суглоб припиняє виконувати свою функцію. З'являються контрактури КС, гіпотрофія м'язів, міофасціальні болі, формуванням патологічної ходи.
Сучасне лікування ККС з використанням традиційних методів реабілітації не досягло суттєвих успіхів у терапії та профілактиці цього захворювання, а якщо не лікувати 1-2 стадії, то вони починають прогресувати, і тоді потрібно проводити хірургічне втручання (ендопротезування). Засоби та методи ерготерапії повинні поліпшити мікроциркуляцію і трофічні регенеративні процеси КС, нормалізувати метаболізм хряща, зміцнення ослаблених м'язів з метою гальмування розвитку дегенеративно-дистрофічних процесів. Отже, важливість цієї проблеми визначає необхідність провадження нових комплексних програм фізичної терапії.
Метою дослідження є: розробка, обґрунтування та аналіз використання комплексу засобів ерготерапії для відновлення структури та фізіологічної функції КС при коксартрозі на поліклінічному етапі.
Об'єкт дослідження - процес ерготерапії при ККС ІІ ступеня.
Влітку 2018 року було проведено дослідження, у якому взяли участь 20 чоловіків у віці від 55 до 69 років з діагнозом – ККС ІІ-ступеня, що знаходились на поліклінічному лікуванні та мали показання до проведення фізичної терапії. Дослідження тривало 21 день. Чоловіки були поділені на дві рівні групи: експериментальну (ЕГ) та контрольну (КГ). Пацієнти КГ отримували відповідний руховий режим з обмеженням надмірного навантаження на суглоби, комплекс лікувальної гімнастики, прийом хондропротекторів (терафлекс 500 мг по 1 капсулі 3 рази на добу). При значному болі у кульшовому суглобі - короткий курс нестероїдних протизапальних препаратів (німесил по 100 мг протягом 3-5 днів). В ЕГ отримували курс комплексного застосування магнітотерапії (МТ) апаратом МАГ- 30-3 та ультрафонофореза хондроксиду (УФФ хондроксиду) на фоні загальноприйнятої терапії. Також застосовували масаж за методикою М.В.Степашко з подальшою постізометричною релаксацією, лікувальну гімнастику за методикою Євдокименка сумісно с гідрокінезіотерапією у спеціалізованому басейні.
Визначивши особливості застосованих методів реабілітації, були отримані результати, які свідчили про позитивні зміни у ЕГ під впливом проведеної ерготерапії. Вимірювання амплітуди руху проводилось методом гоніометрії. Досліджували показники згинання, відведення, розгинання стегна, зміну індексу маси тіла, показники ходьби, біль і функціональні можливості визначали шкалою W.H. Harris, оцінку якості життя проводили за допомогою опитувальника SF-36 (Health Status Survey).
Аналізуючи отримані результати, можна зробити висновок, що в ЕГ динаміка поліпшення аналізованих показників виражена в більшій мірі у порівнянні з КГ. Після закінчення курсу ерготерапії різниця всіх показників в КГ та ЕГ є статистично достовірною.
Результати дослідження доводять ефективність застосування комплексу ерготерапевтичних заходів у лікуванні ККС на поліклінічному етапі. У зв’язку з чим його можливо рекомендувати для використання з метою попередження розвитку коксартрозу ІІІ-ступеня.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения