Караковська Н.Є., Гришаєва Н.О. ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНТЕГРАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ПРОЦЕСІ ЕРГОТЕРАПІЇ ПРИ ПОШКОДЖЕННІ МЕНІСКУ

Перейти вниз

Караковська Н.Є., Гришаєва Н.О. ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНТЕГРАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ПРОЦЕСІ ЕРГОТЕРАПІЇ ПРИ ПОШКОДЖЕННІ МЕНІСКУ Empty Караковська Н.Є., Гришаєва Н.О. ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНТЕГРАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ПРОЦЕСІ ЕРГОТЕРАПІЇ ПРИ ПОШКОДЖЕННІ МЕНІСКУ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:41 am

Колінний суглоб (КС) забезпечує опору та рухомість нижньої кінцівки. Будучи внутрішньосуглобовим буфером, меніски забезпечують рівномірний розподіл навантаження по всій суглобової поверхні, беруть участь у забезпеченні живлення й змащення суглоба. При пошкодженні меніска порушується біомеханіка колінного суглоба, їх доля серед травм КС становить до 85%. У молодому віці пошкодження меніска пов'язане найчастіше зі спортивними ушкодженнями, з віком у КС відбуваються дегенеративні зміни, тому середній вік людей з цим пошкодженням коливається від 20 до 50 років. У клінічній картині ушкодження менісків розрізняють різко виражений біль, набряклість і симптом «блокади» суглоба.
Період реабілітації після консервативного та оперативного втручання вимагає проведення ерготерапії. Вона має велике значення у лікуванні, тому що направлена на відновлення сили і маси м'язів, оточуючих КС, стегно і гомілку, профілактику синовіту, купірування набряку КС, відновлення опороздатності кінцівки, відновлення амплітуди рухів в суглобі і стереотипу ходи.
За останні роки розроблені загальні принципи та положення програм фізичної реабілітації, які включають застосування ЛФК, традиційний масаж, фізіотерапевтичні процедури, але відсутній сучасний інтегральний підхід до даного питання.
Об'єкт дослідження - процес ерготерапії пацієнтів при пошкодженні меніска колінного суглоба.
Мета дослідження – вивчення ефективності відновного лікування у процесі ерготерапії пацієнтів з пошкодженим меніском на основі використання інтегрального підходу при складанні програми реабілітації.
Дослідження проводились у 2018 році на базі Центру реабілітації змішаного типу для інвалідів та дітей інвалідів ММР ЗО. В ході дослідження спостерігалися 20 чоловіків у віці від 22 до 41 року, поділені на дві рівні групи: експериментальну (ЕГ) та контрольну (КГ), які знаходилися у пізньому післяопераційному періоді після проведення артроскопії меніску. Пацієнти КГ отримували лікувальну фізкультуру та масаж за традиційною методикою, магнітотерапію. В ЕГ додали: лімфодренажний масаж, лікувальну фізкультуру з додатковою скандинавською ходьбою та електрофорез з бішофіт-гелем.
Під впливом застосування різних програм відбулися позитивні зміни антропометричних і гоніометричних показників осіб обох груп. Порівняльний аналіз показників двох груп дозволив встановити достовірне збільшення охватних величин стегна та гомілки у спокої та напруженні м’язів, зростання балу мануально-м'язового тестування за шестибальною шкалою Ловетта (у порівнянні з КГ на 1,4 бали), значне збільшення амплітуди активного згинання у КС прооперованої кінцівки, які практично наблизилися до величин здорової кінцівки хворих ЕГ у порівнянні з показниками КГ, що свідчать про доцільність призначення інтеграційного (узагальненого) підходу з використанням традиційних та нетрадиційних методів реабілітації для відновлення функції КС у процесі ерготерапії з метою нормалізації об’єму рухів у КС та зміцненню м’язів кінцівки.
Проведена програма ерготерапії була доступною та ефективною. У зв’язку з чим її можна використовувати у перспективі подальшого дослідження і рекомендувати для використання у санаторіях та центрах реабілітації.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения