Казакова С.М., Трофименко І.С. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ НЕВРОЗАХ

Перейти вниз

Казакова С.М., Трофименко І.С. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ НЕВРОЗАХ Empty Казакова С.М., Трофименко І.С. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ НЕВРОЗАХ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:40 am

Неврози являють собою захворювання, які виникають внаслідок гострого або тривалого перенапруження нервової системи, перевтоми, порушення режиму праці і відпочинку, перенесених психічних травм та інших захворювань.
Найчастіше стресові ситуації є причиною неврозів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на неврози сьогодні хворіє 85 % населення земної кулі, однак кількість їх постійно зростає. Невроз – це хвороба адаптації, тобто наслідок зриву пристосувальних механізмів нашого організму після того, як вичерпані всі резерви протидії стресу. Неврози є патологічними порушеннями зворотного характеру, які пов'язані з функціональними, а не органічними порушеннями в організмі. Для неврозів характерні розлади сну, головний біль, що виникає при розумовому, фізичному і емоційному напруженні, може виникати запаморочення або нудота. Може виникнути прискорення частоти пульсу, або його зниження, короткочасне підвищення або зниження артеріального тиску, підвищення або зниження пітливості.
Проблема захворювань нервової системи в цілому, та зокрема неврозів, завжди була дуже гострою. Це пов'язано з соціальними умовами суспільного життя, які постійно змінюються, ускладнюються, й висувають підвищені вимоги до адаптації та соціалізації особистості. Останнім часом все більше утверджується реабілітаційний напрям, стрижнем якого є поетапне, відновне комплексне лікування неврозів. Він поліпшує якість лікування, запобігає можливим ускладненням, прискорює відновлення систем і органів, тренує і загартовує організм, повертає працездатність, нормалізує психо-емоційний стан хворих на неврози, тощо.
У ході експерименту ми проаналізували основні параметри функціонування нервової системи до та після проведення програми фізичної реабілітації та встановили, що ЛФК, лікувальна гімнастика, масаж та теренкур позитивно впливають на різні показники її роботи. Так сила нервових процесів стабілізувалася, завдяки чому неврозні напади зменшилися на 20 %, рухливість нервових процесів покращилася на 15 %, врівноваженість нервових процесів стабілізувалася. Покращилася статична та динамічна координація рухів. Концентрація уваги у пацієнток стала більш довшою в часі, стійкість уваги також покращилася, перемикання уваги стало більш стабільним, короткочасна пам’ять покращилася на 10-15 %.
Отже, методи фізичної реабілітації позитивно впливають не тільки на морфо-фізіологічні показники, а й на психофізичний стан та допомагають подолати негативні наслідки неврозів.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения