Казакова С.М., Греджев К.В. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ПАЦІЄНТІВ З ШИЙНИМ ОСТЕОХОНДРОЗОМ ДО ТА ПІСЛЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ

Перейти вниз

Казакова С.М., Греджев К.В. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ПАЦІЄНТІВ З ШИЙНИМ ОСТЕОХОНДРОЗОМ ДО ТА ПІСЛЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ Empty Казакова С.М., Греджев К.В. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ПАЦІЄНТІВ З ШИЙНИМ ОСТЕОХОНДРОЗОМ ДО ТА ПІСЛЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:30 am

Повільний розвиток остеохондрозу служив у минулому підставою вважати його тільки віковою недугою. Насправді до цієї хвороби схильні люди різного віку, причому молоді переносять її важче.
За статистикою, остеохондроз став займати друге місце після судинних захворювань, які прийнято називати "хворобами століття": гіпертонічна хвороба, атеросклероз, ішемічна хвороба, інфаркт міокарда, інсульт.
Для експерименту ми відібрали пацієнток, віком 45-50 років, у кількості 15 осіб, які за медичними картками мали шийний остеохондроз. Для них розробили індивідуальні програми фізичної терапії, які включали лікувальну фізичну гімнастику, масаж, теренкур, оздоровчі прогулянки, дієтотерапію, фізіотерапію. Протягом квітня 2017 року провели експеримент згідно схеми організації та змісту досліджень, а саме, визначення інтегрованих показників роботи серцево-судинної системи та рухливості хребта в шийному відділі, тонус функціонування симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи. Отримані кількісні показники оброблені методами математичної статистики.
Вивчення функціональних показників у жінок 45-50 років показало, що СОК до реабілітації був завищений у порівнянні з нормою на 10-11%, після проведення експерименту знизився на 10-12% та досяг майже середнього рівня. ХОК теж був збільшений у порівнянні з показниками норми, після проведення реабілітаційних заходів відповідає величинам норми. КЕК був дуже низький, після експерименту збільшився на 12-14%, Wлш – збільшився на 5-8%, Vс – на 7-8%, ІР – знизився на 5-10%.
Вивчення рухливості шийного відділу хребта показало, що приріст кількісних значень після експерименту збільшився, а саме бічний нахил – на 14,4%, згинання – на 12,3%, розгинання – на 12%, ротація – на 20,3%.
Аналіз функціонування вегетативної нервової системи показав, що до реабілітації в організмі пацієнток спостерігався підвищений тонус симпатичного відділу, після – оптимальне співвідношення симпатичної та парасимпатичної регуляції вегетативних функцій організму.
Значить, застосування комплексного підходу до організму, як цілісної системи, дозволяє нормалізувати стан клієнток, тим більше у багатьох випадках допомогти одужати в більш короткі терміни.
Запропоновану комплексну програму фізичної терапії можна рекомендувати для відновлення функціонування основних систем органів у жінок з остеохондрозом шийного відділу хребта на амбулаторному, поліклінічному етапі.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения