Казакова С.М., Бігун І.О. ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДОВИХ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ОБСТРУКТИВНІЙ ХВОРОБІ ЛЕГЕНЬ Казакова Світлана Михайлівна

Перейти вниз

Казакова С.М., Бігун І.О. ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДОВИХ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ОБСТРУКТИВНІЙ ХВОРОБІ ЛЕГЕНЬ Казакова Світлана Михайлівна Empty Казакова С.М., Бігун І.О. ФІЗІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДОВИХ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ОБСТРУКТИВНІЙ ХВОРОБІ ЛЕГЕНЬ Казакова Світлана Михайлівна

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:29 am

Питання застосування методів фізичної терапії при ХОЗЛ в літературі висвітлені неповно. Виходячи з цього, метою роботи було вивчення основних складових фізичної терапії при хронічному обструктивному захворюванні легень. Для досягнення поставленої мети потрібно було вирішити наступні завдання: проаналізувати наукову та науково-методичну літературу за останні 10 років з теми дослідження; розробити зміст дослідження та провести його, визначившись з методикою та методами; розробити та запропонувати методику проведення фізичної терапії при ХОЗЛ.
Об’єкт дослідження – процес формування позитивного ставлення до методів фізичної терапії у пацієнтів, що страждають хронічним обструктивним захворюванням легень.
Предмет дослідження – методика комплексного застосування методів фізичної терапії у пацієнтів з ХОЗЛ.
Практична значущість роботи. Експериментально доведено, що запропонована програма фізичної терапії може використовуватись для покращення стану пацієнтів з ХОЗЛ в амбулаторіях, санаторіях, реабілітаційних центрах.
Експериментальна частина роботи проводилась в амбулаторії № 2 міста Мелітополя. Чоловіки похилого віку (60±2,8 років) були розподілені на три групи в залежності від стану органів зовнішнього дихання. Отримані результати оброблені з використанням t-критерія Стьюдента.
Для вирішення поставлених завдань проводилися вимірювання життєвої ємності легень (ЖЄЛ), нЖЄЛ (належна величина ЖЄЛ), фЖЄЛ (фактична величина ЖЄЛ), відхилення ∆ЖЄЛ, вентиляційного індексу (ВІ), належної величини максимальної вентиляції легень (нМВЛ), індексу гіпоксії (ІГ), індексу Скібінського (ІС), а також визначали функціональні проби зовнішнього дихання: проба Штанге, проба Генче, проба Розенталя. Під дією методів фізичної терапії показники функціонування органів дихання покращувались: ІГ у групі А на 10-12%, у групі В – на 7-9%, у групі С – на 5-6%; ІС у перших двох груп досяг середнього рівня; проба Штенге – на 28%, 21%, 5% відповідно; проба Генче – на 20%, 15%, 7% відповідно; проба Розенталя – на 10%, 5%, 2% відповідно.
Для профілактики та підтримання здоров’я пацієнтів з ХОЗЛ розробляються як медикаментозні методи, так і засоби фізичної терапії. Результати досліджень доводять ефективність застосування методів фізичної терапії (ЛФК, масаж, фізіотерапія) для підтримання певного рівня здоров’я у клієнтів з ХОЗЛ.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения