Горб О.В. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ ВЕГЕТО-СУДИННІЙ ДИСТОНІЇ У ДІТЕЙ 12-14 РОКІВ

Перейти вниз

Горб О.В. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ ВЕГЕТО-СУДИННІЙ ДИСТОНІЇ У ДІТЕЙ 12-14 РОКІВ Empty Горб О.В. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ ВЕГЕТО-СУДИННІЙ ДИСТОНІЇ У ДІТЕЙ 12-14 РОКІВ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:27 am

У наш час, насичений постійними стресами та навантаженнями на нервову систему, за даними В.Г. Майданик, В.Д. Чеботарьової (2000), А.М. Вейна (2003), С.М. Кушніра (2003), вегето-судинні дистонії (ВСД) є однією з найпоширеніших форм нозології серед підлітків і становлять від 67% до 82%. Стресовим фактором у підлітковому віці в розвитку ВСД додається певна адаптаційна уразливість періоду статевого дозрівання при гормональній перебудові.
Нами було проведено дослідження на базі дитячого закладу санаторного типу «Лісова пісня» с. Богатир на березі Молочного лиману. Метою дослідження стало наукове обґрунтування, розробка та апробація програми фізичної реабілітації дітей-підлітків з ВСД з використанням комплексу реабілітаційних методів.
У процесі дослідження ми передбачали, що комплексна програма фізичної реабілітації дозволить відновити надсегментарні і сегментарні вегетативні регуляції діяльності різних органів і систем організму дітей 12-14 років з вегето-судинною дистонією, дозволить покращити стан серцево-судинної системи, нервово-м’язового апарату, поліпшить психоемоційний стан хворих та підвищить якість життя.
Для підтвердження гіпотези нами були використані такі методи дослідження: аналіз та узагальнення науково-методичної літератури, педагогічні методи (педагогічний експеримент, педагогічні спостереження), медико-біологічні методи дослідження (антропометрія, тонометрія, функціональні проби з затримкою дихання, тестування фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи й загальних адаптивних можливостей організму), психодіагностичні методи, методи математичної статистики.
При проведенні дослідження всі учасники перебували в однакових умовах експерименту. Робота проводилася в індивідуальному опитуванні.
В розробленій нами програмі фізичної реабілітації були використані наступні засоби фізичної реабілітації: лікувальна фізкультура, лікувальний масаж, гідрокінезотерапія, суджок – терапія, фітотерапія, дієтотерапія та психотерапія.
У результаті початкового вимірювання встановлені «низькі» значення адаптаційного потенціалу системи кровообігу (92,16% в контрольній групі і 92,05% в основній групі) та «низький» рівень фізичного здоров'я організму дітей 12-14 років (відповідно 72,23% і 69,12%), практично однакове число дітей обох груп мали «нижчий від середнього» рівень фізичного здоров'я (відповідно 27,77% і 30,88%), у переважного числа дітей реєструвався «середній» рівень функціонального стану системи кровообігу (відповідно 61,54% в контрольній групі і 57,14% в основній групі) і «низький» - функціональний стан дихальної системи (відповідно 69,23% і 64,29%).
Після проведення фізичної реабілітації показники були наступні: для дітей основної групи були характерні достовірно вищі, ніж в контрольній, значення рівня фізичного здоров’я (РФЗ відповідно 37,33±2,25 балів і 31,60+2,41 балів), позитивні зміни внутрішньогрупового розподілу за величинами адаптивних можливостей їх організму (+14,29% за відсутності таких серед дітей контрольної групи), рівня фізичного здоров'я (відповідно +29,5% і +22,18%), статистично вищі, ніж в контрольній, час затримки дихання на вдиху (Твд = 49,27±1,02 с і 44,54+1,08 с), а також явна тенденція до більш оптимальних значень індексу Руфьє (ІР).
Аналіз початкових та повторно отриманих результатів після проведеної реабілітації дітей 12-14 років з вегето-судинною дистонією дозволив обґрунтувати достатньо високу ефективність програми реабілітації та можливість її практичного застосування в роботі з дітьми - підлітками даної нозології.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения