Богатирьова Ю.В., Гераскіна Л.Р. КОРЕКЦІЯ МАСИ ТІЛА ПРИ НАДМІРНІЙ ВАЗІ МЕТОДАМИ ЕРГОТЕРАПІЇ

Перейти вниз

Богатирьова Ю.В., Гераскіна Л.Р. КОРЕКЦІЯ МАСИ ТІЛА ПРИ НАДМІРНІЙ ВАЗІ МЕТОДАМИ ЕРГОТЕРАПІЇ Empty Богатирьова Ю.В., Гераскіна Л.Р. КОРЕКЦІЯ МАСИ ТІЛА ПРИ НАДМІРНІЙ ВАЗІ МЕТОДАМИ ЕРГОТЕРАПІЇ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:25 am

За підрахунками експертів, ожиріння може вкоротити людині одну шосту частину життя. За останніми оцінками ВООЗ, надмірною вагою в сучасному світі страждають приблизно 1,5 мільярда дорослих людей і ще 350 млн. схильні до ожиріння. Приблизно 20 млн. дітей до 8 років мають проблеми із зайвою вагою. Жінки більш схильні до ожиріння, ніж чоловіки, лікарі це пов'язують з особливостями жіночого організму. В Україні, за найскромнішими підрахунками, від зайвої ваги страждає кожна четверта жінка і кожен шостий чоловік (в США, за даними Американської медичної асоціації, з надмірною вагою – кожен третій). Всього ожирінням страждає близько 15% населення нашої країни.
Незалежно від причини та стадії ожиріння – це захворювання, яке вимагає серйозного комплексного лікування, тривалість якого спрогнозувати практично неможливо. Виділяють наступні основні завдання ерготерапії при ожирінні: підвищення енерговитрат; зменшення надмірної маси тіла і зміцнення м’язів; відновлення та підтримання фізичної і професійної працездатності.
Ці завдання вирішують завдяки застосуванню фізичних вправ на витривалість, гімнастичних вправ для середніх і великих м’язових груп у чергуванні з дихальними, що викликають підвищення витрат енергії і поглинання кисню, сприяють витрачанню великої кількості вуглеводів, а також виходу жирів із депо та їх розщепленню.
До занять із ерготерапії включають різноманітні загальнорозвиваючі вправи, ходьбу, біг, прогулянки, теренкур, ближній туризм, плавання, веслування, їзду на велосипеді, ходьбу на лижах, рухливі та спортивні ігри. Значне місце відводиться вправам для зміцнення м’язів тулуба і живота, коригуючим і дихальним вправам. Протипоказана ерготерапія при загостреннях супутніх захворювань.
Дослідницька частина нашої роботи проводилась на базі поліклінічної лабораторії №1 м. Мелітополя. У дослідженні брали участь 20 жінок 29-53 років з аліментарним ожирінням. Вони виконували реабілітаційну програму до якої входила аеробіка, пілатес та калланетика. З отриманих даних встановлено, що у жінок після експерименту вага тіла зменшилась на 22%, ІМТ – 25%, відсоток жиру зменшився на 25%. Параметри функціонування серцево-судинної системи змінилися наступним чином: СОК збільшився на 30%, ХОК на 24%, Індекс Робінсона зменшився на 25%. Зміни цих параметрів у ході експерименту дозволили підняти рівень здоров’я кліенток з низького-середнього до середнього рівня.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения