Білик Ю.О., Пономаренко В.І. ВПЛИВ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ НА ФІЗІОЛОГІЧНИЙ СТАН ЖІНОК СЕРЕДНЬОГО ВІКУ З УСКЛАДНЕНИМИ ФОРМАМИ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ І СТУПЕНЯ

Перейти вниз

Білик Ю.О., Пономаренко В.І. ВПЛИВ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ НА ФІЗІОЛОГІЧНИЙ СТАН ЖІНОК СЕРЕДНЬОГО ВІКУ З УСКЛАДНЕНИМИ ФОРМАМИ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ І СТУПЕНЯ Empty Білик Ю.О., Пономаренко В.І. ВПЛИВ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ НА ФІЗІОЛОГІЧНИЙ СТАН ЖІНОК СЕРЕДНЬОГО ВІКУ З УСКЛАДНЕНИМИ ФОРМАМИ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ І СТУПЕНЯ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:24 am

Цукровий діабет є найпоширенішим хронічним неінфекційним захворюванням і займає серед причин смерті населення третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Серед ендокринних захворювань цукровий діабет вийшов за рамки звичайної медичної проблеми й віднесений до числа актуальних і соціально значимих проблем людства. За останніми даними експертів ВООЗ, захворюваність діабетом у промислово розвинених країнах становить 4-6 % населення.
Успіхи сучасної медицини призвели до збільшення життя хворих, що визначило ріст числа пізніх ускладнень захворювання, серед яких провідними є ангіопатії й нейропатії, які, в першу чергу, є причинами ранньої інвалідизації, погіршують якість життя й скорочують його тривалість. На сьогоднішній день вірогідно встановлено, що діабетичні ускладнення розвиваються у хворих молодого, і, навіть, підліткового віку. Все це свідчить про необхідність розробки ефективних методів профілактики й лікування ускладнень діабету вже на ранніх стадіях захворювання.
Одним з немедикаментозних методів підтримання функціонального стану організму є фізична терапія, до складу якої треба включати ЛФК, масаж, дієтотерапію та різні фізіопроцедури. Причому методи фізичної реабілітації повинні підбиратися індивідуально, враховуючи вік, стан основних систем організму.
Дослідження проводилося з жовтня 2017 р. по квітень 2018 р. на базі поліклінічного відділення амбулаторії №3 м. Мелітополя. Для участі в дослідженні були відібрані 22 жінки віком від 30 до 40 років з діагнозом «Цукровий діабет І типу, діабетична ангіопатія, діабетична полінейропатія нижніх кінцівок, сенсорно-моторна форма».
В результаті проведеного дослідження було встановлено, що застосування методів фізичної терапії покращили параметри центральної гемодинаміки та за фізичними рівнями з «низького» перейшли до «нижчого середнього». Так систолічний об’єм крові у жінок основної групи збільшився на 10,7%, хвилинний об’єм крові – на 12,9%, коефіцієнт економічності кровообігу знизився на 8%, потужність лівого шлуночка збільшилася на 11%, об’єм серця – на 10%, Індекс Робінсона зменшився на 8,7%.
Застосування лікувальної гімнастики, масажу та методів фізіотерапії у складі комплексної реабілітаційної програми на амбулаторному етапі сприяє зменшенню як суб’єктивних, так і об’єктивних проявів діабетичної полінейропатії, суттєво покращує чутливе і рухове забезпечення та реґіонарну гемодинаміку нижніх кінцівок.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения