Абдуллаєв А.К., Ребар І.В. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СПОРТУ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ ТА НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ

Перейти вниз

Абдуллаєв А.К., Ребар І.В. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СПОРТУ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ ТА НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ Empty Абдуллаєв А.К., Ребар І.В. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СПОРТУ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ ТА НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ

Сообщение автор Admin в Ср Янв 16, 2019 9:21 am

У сучасному житті людини спорт продовжує займати досить значиме місце. Це не тільки ефективний спосіб збереження краси та молодості, підтримки в тонусі життєвих сил, але й комерційна діяльність, яка приносить колосальний прибуток. Саме тому для багатьох успішних спортсменів їх рід занять служить основним джерелом доходу і одночасно є професією.
Спорт вищих досягнень (олімпійський) ‒ передбачає систематичну планову багаторічну підготовку і участь у змаганнях в обраному виді спорту з метою досягнення максимально можливих спортивних результатів, перемоги на найбільших спортивних змаганнях [1]. Досягнення у великому спорті можливі тільки завдяки цілеспрямованій, багаторічній тренувальній роботі з граничними фізичними і психічними навантаженнями, використанню збалансованої системи тренувальних і змагальних навантажень, з постійним збільшенням змагальної практики як найбільш ефективного засобу мобілізації функціональних ресурсів, застосуванню нетрадиційних засобів підготовки, що дозволяють повніше розкрити функціональні резерви організму, за умови неабиякої спортивної обдарованості спортсмена, досконалої системи управління тренувальним процесом.
У сучасному спорті спостерігаються такі тенденції:
1. Значне зростання спортивних досягнень, які обумовлені наступними факторами:
- впровадженням нових методів тренування, які відрізняються більшою ефективністю;
- зміною умов проведення змагань, вдосконалення інвентарю, обладнання, спортивної екіпіровки;
- значним збільшенням обсягів тренувальної роботи;
- використанням нових прийомів підвищення працездатності (психологічної і фізіологічної спрямованості), створенням нових фармакологічних засобів відновлення спортсменів;
- наявністю економічних стимулів змагань.
2. Істотне подорожчання спортивних змагань, що виникає внаслідок:
- підвищення вимог до умов їх проведення (баз, інвентарю);
- появи і розвитку видів спорту, що мають в своїй основі дорогу предметну діяльність;
- збільшення представництва і розширення програми проведення змагань;
- підвищення вимог до організаційного, суддівського, лікарського та інформаційного забезпечення.
3. Криза олімпізму.
Першою ознакою кризи олімпійського спорту є його комерціалізація. Розвиток спорту вищих досягнень ‒ це не самоціль спортивних клубів і федерацій. Вона визначається суспільною потребою в підготовці висококваліфікованих спортсменів з метою підтримки престижу країни на міжнародній арені, проведення великих спортивних змагань і задоволення попиту населення на спортивно-видовищні послуги. У зв’язку з цим в організації та фінансуванні спорту вищих досягнень вельми важливе значення державної підтримки, яка не здатна задовольнити інтереси кожного, з чого випливає проблема справедливої винагороди за досягнення в змаганнях. Фактично досить незначна кількість спортсменів високого класу отримує фантастичні суми, в той час як більшість їх колег взагалі не отримують нічого або ледве зводять кінці з кінцями. Гострою також є проблема фармакології, а зокрема допінгу. Завдаючи серйозної шкоди здоров’ю спортсменів, допінг так само позбавляє змагання головної їх складової ‒ чесної боротьби. Не меншої уваги заслуговує психологічний стан спортсмена, адже для того щоб пізнати свій максимум, необхідний сильний суперник. Коли мова йде про боротьбу за перемогу, вступає в силу закон конкуренції ‒ усунути суперника, знешкодити його. Власна жорстокість стає необхідною якістю. Також необхідно відзначити проблему фізичного стану спортсмена.
Для вирішення проблем, що виникають, необхідні вдосконалення просвітницько-освітньої діяльності, оптимізація системи управління галуззю, підвищення рівня правової та матеріально-технічної бази, що, безсумнівно, буде сприяти збільшенню числа людей, що займаються фізичною культурою і спортом, та ведуть здоровий спосіб життя [2]. Такі дії з боку влади позначаться на зниженні рівня захворюваності, вживанні алкогольної і тютюнової продукції, скороченні правопорушень (що вчиняються, зокрема, молоддю), надають дієву допомогу у вихованні, самовдосконаленні та самоосвіті людини, адже з раннього дитинства формуються здатність і прагнення до заняття спортом. Для підготовки резерву спортсменів необхідно формування у дітей та підлітків стійкого інтересу і потреби в регулярних заняттях фізичною культурою і спортом, навичок здорового способу життя, підвищення рівня освіченості в галузі фізичної культури, спорту, що призведе до створення ефективної і стійкої системи підготовки спортсменів високого класу.
Список використаних джерел
1. Абдуллаєв А. К., Ушаков В. С., Ребар І. В. Олімпійський та професійний спорт. Мелітополь : ФОП Силаєва О.В., 2017. 76 с.
2. Непша О. В., Суханова Г П. Формування мотиваційно-ціннісного ставлення студентської молоді до занять фізичною культурою. Фізичне та спортивне виховання у вищих навчальних закладах. Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. С. 30-33.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Абдуллаєв А.К., Ребар І.В. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СПОРТУ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ ТА НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ Empty Re: Абдуллаєв А.К., Ребар І.В. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СПОРТУ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ ТА НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ

Сообщение автор Елена Дереза в Чт Янв 24, 2019 2:59 pm

Дуже важлива тема. Особливо для формування у дітей та підлітків навичок здорового способу життя.

Елена Дереза

Сообщения : 1
Дата регистрации : 2019-01-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения