Воловик Д.І. РЕКРЕАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРИАЗОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

Перейти вниз

Воловик Д.І. РЕКРЕАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРИАЗОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ Empty Воловик Д.І. РЕКРЕАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРИАЗОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

Сообщение автор Admin в Чт Янв 17, 2019 12:38 pm

Рекреаційна діяльність у межах територій та об’єктів ПЗФ – діяльність, спрямована на забезпечення попиту людей у відпочинку, туризмі та санаторно-курортному лікуванні на спеціалізованих територіях, що розташовані поза межами їх постійного проживання. З іншого боку, рекреаційні послуги – особливий вид товару, тобто послуги, реалізація яких може посісти пріоритетне місце у формуванні власних фінансових ресурсів об’єктів ПЗФ. Це насамперед цінна наукова і пізнавальна інформація, а також пейзажні краєвиди для туризму, сувенірна продукція, рекреаційні ресурси для санаторно-курортної галузі, аматорського рибальства тощо. Тут створюється і своєрідний «додатковий продукт» (оздоровчий вплив довкілля), прибуток від якого часто (і безкоштовно) присвоюється суміжними галузями (сфера обслуговування тощо).
Метою роботи охарактеризувати особливості рекреаційної діяльності та оцінити рекреаційно-туристичний потенціал Приазовького НПП
Відомо, що територія НПП підлягає функціональному зонуванню. Відповідно до законодавства в межах НПП виділяють зони регульованої та стаціонарної рекреації. В межах Приазовського НПП площа зон рекреації становить 42,2%. Рекреаційні ресурси Приазовського НПП - це природні, історичні, соціальні і культурні об'єкти національного, регіонального або місцевого значення, що знаходяться у межах його території і здатні задовольнити потреби відвідувача. Сприятливі природні рекреаційні умови (клімат, мілке тепле море, пляжі, лікувальні грязі, мінеральні води) та наявність певної інфраструктури (бази відпочинку, пансіонати, санаторії, готелі, дитячі оздоровчі табори, розважальні заклади, заклади харчування, аварійно-рятувальні служби, транспортна мережа та мережа зв’язку) обумовлюють загальну кількість рекреантів у межах курорту загальнодержавного значення Бердянськ та курорту регіонального значення Кирилівка більше мільйона осіб.
Неорганізовані рекреація і туризм мають місце на узбережжі Азовського моря і Молочного лиману, річок Молочної та Берди. Значна кількість баз відпочинку, дитячих оздоровчих центрів, кемпінгів, парків атракціонів розташовані на суміжних територіях - на Кирилівській, Федотовій, Бердянській косах (тільки на Федотовій косі існує більше 200 баз відпочинку).
Територія парку знаходиться у приморській смузі Азовського моря та включає аквальні і наземні ландшафтно–біотопічні комплекси. Тут є унікальні природні об'єкти, такі як водно-болотні угіддя міжнародного і національного значення з їх великим біологічним різноманіттям та входженням до складу Європейського міграційного коридору водно-болотних птахів; 20 об'єктів ПЗФ України загальнодержавного та місцевого значення.
Територія Приазовського НПП багата на бальнеологічні ресурси – сприятливий клімат, тепле мілке море, чудові піщані пляжі, лікувальні грязі, мінеральні води, що створює можливості для організації оздоровчого туризму. Поєднання на території парку унікальних природних об’єктів та об’єктів історико-культурної спадщини, якою багатий Запорізький край, надає можливість для організації і проведення туристично-рекреаційної діяльності у співраці з партнерами – закладами науки, культури і відпочинку, турагенствами, Спілкою сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та ін.
У зв'язку з домінуванням аквальних комплексів та значним різноманіттям і чисельністю орнітофауни, найбільш цікавими об'єктами для екотуризму є лимани, коси, долини річок, морське узбережжя, де проводяться сезонні обліки мігруючих птахів співробітниками парку та науковцями інших закладів регіону, залучаються волонтери, учні, студенти.
Для туристичних маршрутів Приазов'я актуальна тематика знайомства з унікальними природними об'єктами (косами, лиманами), окремими видами біоти, етнографічними та історичними особливостями. З цією метою створюються екологічні стежки, відвідування яких надає можливості для туристів безпосередньо спілкуватися та насолоджуватися природою. Так, на різних ділянках парку закладаються такі екостежки та турмаршрути (автомобільно-пішохідні): екостежка "Степанівська коса"; турмаршрут "Великий степ" (Мелітопольський р-н, с.с. Садове, Мордвинівка); турмаршрут (на кораблі по акваторії лиману) "Утлюцький лиман", морський маршрут "Навколо Бердянської коси", турмаршрут "Молочний лиман" та інші.
Крім сприятливих умов для організації рекреації та екотуризму, слід відмітити фактори, що стримують їх розвиток: нестабільність економічного і політичного стану в країні, незадовільна інфраструктура, низький рівень культури населення (багатьох людей не цікавить природа), відсутність професіональних гідів для екскурсій в природу, невелика прибутковість екотурів, а також недостатня їх «розкрученість», що пов'язано з майже повною відсутністю їх рекламування. Також для активізації рекреаційної діяльності нагальною потребою є встановлення меж заповідної зони в натурі, визначення об’єктів для відвідування та їх сучасне облаштування, що обмежить негативний вплив на природу найбільш унікальних об’єктів парку.
Отже, територія Приазовського НПП має досить значний рекреаційний і культурно-освітній потенціал, що створює перспективи розвитку різних видів туристично-рекреаційної діяльності.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

Посмотреть профиль http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения