Іваненко В.В., Карабанов Є.О. ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД У ПІДГОТОВЦІ ВОЛЕЙБОЛІСТІВ

Перейти вниз

Іваненко В.В., Карабанов Є.О. ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД У ПІДГОТОВЦІ ВОЛЕЙБОЛІСТІВ Empty Іваненко В.В., Карабанов Є.О. ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД У ПІДГОТОВЦІ ВОЛЕЙБОЛІСТІВ

Сообщение автор Admin в Чт Янв 17, 2019 12:06 pm

Волейбол ‒ один з найпопулярніших студентських видів спорту, який має давні традиції у великому спорті. Волейболіст високого класу ‒ всебічно розвинений атлет, що володіє силовою і швидкісною витривалістю і «вибуховою реакцією», стрибучістю, навчений швидкому переміщенню і переходу зі статичного положення в динамічне. Всі ці якості виробляються на навчально-тренувальних заняттях. У зв’язку з цим у багатьох країнах покладають великі надії на підготовку в студентських волейбольних командах спортсменів високого рівня. Разом з цим, зараз студентський волейбол став помітно здавати свої позиції. Останнім часом українські волейболісти стали втрачати провідну роль на міжнародній арені. Чому? Мабуть, через тактичні перебудови пішла «мода» на високорослих і потужних нападників. Головна боротьба, де вирішується доля матчу, виявилася «над сіткою». Саме тут з’ясовувалися стосунки між граючими командами: хто краще організує блок, хто вправніше виконає нападаючий удар, той і виграє м’яч. А такій важливій тактиці волейболу, як захист на задній лінії, не надається належної уваги.
Важливо правильно побудувати тренувальний процес. Головне, щоб програма тренувань була насичена вправами, які ефективно розвивають фізичні і психічні якості, необхідні для досягнення високих результатів у сучасному волейболі. Наприклад, після інтенсивного тренування з’являється втома, якщо вона проходить порівняно швидко, значить, тренування побудовано правильно.
Найбільш дієвим способом досягнення високих результатів в студентському волейболі є грамотно поставлена система відбору, а саме моделювання і реалізація програми тренувань, орієнтованої на високі тренувальні навантаження.
Відбір до груп курсу спортивного вдосконалення проводиться за наступними критеріями: стан здоров’я; високий рівень мотивації студентів до досягнення успіхів в спорті; відповідність морфотипу вимогам волейболу; функціональні можливості організму; фізична працездатність; наявність здібностей до волейболу.
Також одним з вирішальних факторів є авторитет тренера, допомога і турбота про своїх вихованців, передача свого досвіду і знань. Підготовку волейболістів в сучасних умовах цілком можна вирішити у вишах. Для цього необхідною умовою є наявність спортивно-технічної бази та інвентарю, моделювання та реалізація програми тренувань, орієнтованої на високі тренувальні навантаження для досягнення високих результатів у спорті.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 145
Дата регистрации : 2016-05-29

http://miest2016.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения